Естонія хоче повернути територію, яка зараз у складі Росії

Росія анексувала східні естонські землі так само, як і окупувала український Крим – тільки на 70 років раніше.

Спікер парламенту Естонії (Рійґікоґу) Хенн Пиллуаас,
член «правої» Народної консервативної партії EKRE


«Естонська республіка була проголошена 1918 року і невдовзі більшовицька Росія напала на нашу країну. Бої були запеклі і варто врахувати, що ми були маленькою та молодою республікою. Тим не менш, ми виграли, ми зробили те, чого не зміг зробити Наполеон та Гітлер – ми перемогли величезну Росію. І після цієї перемоги ми уклали з Москвою Тартуську мирну угоду», – коротко переказує політик епізод з естонської історії, яким тут дуже пишаються. Саме за Тартуським мирним договором, який уклали 1920-го, Івангород та Печори відійшли Естонії.

Мирний договір між Естонією і Радянською Росією був підписаний 2 лютого 1920 року у місті Тарту. Документ фактично став першим задокументованим підтвердженням, у якому офіційно визнавалась незалежність балтійської країни. Складений російською та естонською мовами договір пізніше був перекладений французькою і англійською та зареєстрований у Лізі Націй. На офіційному порталі Організації Об’єднаних Націй у розділі міждержавних документів Ліги Націй знаходимо Тартуський мирний договір.

У договорі з естонцями Москва – як переможена сторона – повністю відмовляється від усіх претензій Царської Росії до Естонії. А ще визнає захоплені території, військові фортеці, кораблі та зброю – естонськими. Крім цього, Москва протягом двох місяців після укладання Тартуського миру зобов'язалась перерахувати до казни Естонії 15 мільйонів рублів золотом.

Джерело:
https://www.radiosvoboda.org/a/ivangorod-nash-estontsi-vysuvayut-do-rosiji-terytorialni-pretenzii/30441917.html